Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

IV kolejka

• autor: sksjastrzebiec, 2016-09-09 23:41

Niestety piłkarze Jastrzębca przegrali swój kolejny mecz, tym razem ulegli przed własną publicznością  Szreniawie Koszyce 1:2 (0:0)

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, od samego początku częściej utrzymywali się przy piłce, natomiast Jastrzębiec z cierpliwością czekał na swoją okazję z kontrataku. Mimo dużego posiadania piłki, przyjezdni nie byli wstanie zagrozić bramce strzeżonej przez Celarego. Akcje często przerywali defensorzy Książan. Po 30 minutach do głosu doszli miejscowi po składnej akcji Kowala i Zyguły swoją szanse miał Zyguła, ale jego strzał nie zrobił wrażenia na Gronieckim. Po chwili dośrodkowywał Szych Piotr, ale i ta akcja zakończyła się nie powodzeniem, ponieważ zabrakło osoby która by wykończyła jego akcję strzałem. W końcówce pierwszej płowy Szreniawa wyszła z groźną kontrą, którą na 20 metrze przerwał Dawid Szych, goście mieli dobrą okazję aby pokusić się o bramkę z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Piecuch, któremu strzał kompletnie nie wyszedł, Celaremu pozostało tyko odprowadzić piłkę wzrokiem. Tuż przed gwizdkiem to Jastrzębiec mógł wyjść na prowadzenie, na lewej stronie z trzema rywalami zabawił się Świtała, po czym dośrodkował na pędzącego na krótki słupek Zygułe, niestety po tym strzale piłka również nie znalazła drogi do bramki.

Druga "czterdziestka piątka" była dużo bardziej emocjonującą a kibice wreszcie doczekali się bramek.
Jastrzębiec przejął inicjatywę meczu, piłkarze poczuli się pewniejsi  atakując raz po raz.
Pierwsza bramka padła w 55 minucie, w polu karnych faulowany został Zyguła, a "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Świtała. Podopieczni Daniela Tomczyka po bramce nabrali jeszcze większej pewności siebie szukając kolejnych bramek. A były ku temu dwie doskonałe sytuacje, najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Giełażyn, a kilka chwil później dobrą okazję zmarnował Zapart. Z minuty na minutę coraz częściej do głosu dochodzili przyjezdni, którzy nie zamierzali się poddawać. Można powiedzieć że Szreniawa wróciła z dalekiej podróży, bo kto wie jak by się potoczył mecz, gdyby Jastrzębiec wykorzystał choć jedną okazję, którą sobie wcześniej stworzył. A tak wszystko się zemściło, najpierw świetną akcję wyprowadził Jasielski, który zagrał piłkę do Kałuży, który po chwili świetnie dośrodkował na wspomnianego Jasielskiego, grający trener Szreniawy nie zwykł marnować takich okazji, i w 72 minucie mieliśmy remis 1:1. Gospodarze po stracie bramki starali się jak najszybciej wrócić do tego co grali od początku drugiej połowy, po części im się to udało, bliski szczęścia był Malmur , ale jego strzał zablokował jeden z obrońców Koszyc.
Ostateczny cios w tym meczu zadali piłkarze Szreniawy,w 88 minucie po dośrodkowaniu Jasielskiego  piłkę do własnej bramki wpakował Dawid Szych. Książanie starali się jeszcze wyrównać, ale na to już zabrakło czasu a cenne trzy punkty z Książa Wielkiego wywieźli piłkarze Szreniawy Koszyce.

Teraz Jastrzębiec rozegra dwa mecze na wyjeździe, z Galicja Raciborowice i Czarnymi 03 Grzegorzowice, mecze z pewnością nie łatwe, po takich w tej lidze nie ma. Miejmy nadzieję że piłkarzy Jastrzębca wreszcie opuści pech, a do składu wrócą wszyscy kontuzjowani gracze. którzy stanowią o sile zespołu!